آيا غده سرطانی درد دارد

آيا غده سرطانی درد دارد یکی از سوالات شایعی است که بیشتر مردم دارند و این تفکر را دارند که سرطان سینه با درد همراه است.

معمولا در سینه خانم ها در شرایط مختلف توده هایی احساس می شود که اغلب مواقع وجود توده داخل سینه به معنی سرطان سینه نمی باشد و بیشتر این توده ها ناشی از تغییرات هورمونی و بافت آسیب دیده چربی در بانوان، غیر سرطانی یا خوش خیم می باشد.

از معمولترین نشانه و علائم ابتلا به سرطان سینه تشکیل توده های جدید و بدون درد در سینه است و سرطان سینه در مراحل ابتدایی نشانه هایی ندارد ولی در برخی موارد با نشانه های زیر همراه است:

علائم ابتلا به سرطان سینه در مراحل اولیه

  • تغییر سایز یا شکل سینه و خارج شدن مایعی از نوک سینه که شیر نباشد.
  • پوست سینه دچار افتادگی چروکیدگی یا جوش شود.
  • تغییر رنگ بافت نوک سینه یا هاله اطراف نوک سینه
  • ایجاد برآمدگی یا ضخیم شدن پوست سینه یا زیر بغل
  • تغییر شکل نوک سینه و در نهایت وجود توده های تازه که تا بعد از سیکل ماهیانه بعدی از بین نرفته باشد.

سن سرطان سینه مشخص نیست بهتر است خانم ها از 25 سالگی به طور مرتب مورد معاینه قرار گیرند چون که سن سرطان در ایران کاهش یافته است.

آيا غده سرطانی درد دارد

 

آيا سرطان سينه درمان دارد؟

امروزه افرادی که در مراحل اولیه برای درمان سرطان سينه اقدام می کنند شانس بهبودی کاملشان بسیار بالاست.

اما به طور کلی سرطان سینه امروزه با روش های مختلف درمانی قابل کنترل شدن است.

باید گفت که بله شانس ادامه زندگی امروزه بسیار بالاست و افرادی که در مراحل اولیه برای درمان درمان سرطان سينه بدخيم اقدام می کنند شانس بهبودی کاملشان بسیار بالاست.

چنانچه با مشاهده علائم سرطان سينه در زنان سریعا اقدام نمایید هم درمان کمتری لازم خواهد بود هم بر طول عمر فرد افزوده خواهد شد.

امروزه درمان های تکمیلی جراحی سرطان سینه از قبیل شیمی درمانی و اشعه درمانی با کمترین عارضه احتمالی نسبت به گذشته انجام می شود.

ممکن است که این نگرانی را داشته باشید که زمانی که تحت درمان هستید می توانم فعالیتی داشته باشم باید گفت که خانم هایی که تحت درمان سرطان پستان هستند قادر به انجام فعالیت های عادی و روزمره خود خواهند بود.

باید خود را عضوی از تیم درمان به شمار آوریم و درمان را بوسیله خود کامل بدانید و قبل از شروع درمان توسط جراح سرطان سینه لیستی از سوالاتی که دارید را تهیه نمایید و با پزشک در میان بگذارید.

BCPI  درمان قطعی سرطان ( سرطان سینه )