03 دسامبر

تشخیص و درمان سرطان سینه

تشخیص و درمان سرطان سینه

راه های تشخیص و درمان سرطان سینه امروزه نسبت به گذشته پیشرفت داشته و نحوه پیشرفت و انتشار سرطان سینه مشخص شده است به همین خاطر امید زیادی برای جلوگیری از پیشرفت و گسترش سرطان پستان وجود دارد.

سرطان سينه مشخص نیست از چه سني شروع ميشه بهتر است خانم ها از 25 سالگی به طور مرتب مورد معاینه قرار گیرند چون که سن سرطان در ایران کاهش یافته است.

امروزه شانس ادامه زندگی بسیار بالاست و افرادی که در مراحل اولیه برای درمان سرطان سينه بدخيم اقدام می کنند شانس بهبودی کاملشان بسیار بالاست.

اما به طور کلی سرطان سینه امروزه با روش های مختلف درمانی قابل کنترل شدن است.

با مشاهده علائم سرطان سينه در زنان سریعا اقدام نمایید هم درمان کمتری لازم خواهد بود هم بر طول عمر فرد افزوده خواهد شد.

امروزه درمان های تکمیلی جراحی سرطان سینه از قبیل شیمی درمانی و اشعه درمانی با کمترین عارضه احتمالی نسبت به گذشته انجام می گیرد.

امروزه در آزمتیشگاه عامل رشد سرطان سینه و علت سرطان سينه بدخيم و سرطان سينه خوش خيم مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد تا در آینده ای خیلی نزدیک از بروز و گسترش بیشتر آن جلوگیری نماید.

تشخیص و درمان سرطان سینه

 

راه های تشخیص و درمان سرطان سینه

بیوپسی سینه

برداشتن یک غده آشکار از غده لنفاوی زیر بغل بهتر از تخلیه کامل غدد لنفاوی است چون برداشتن کامل غدد لنفاوی باعث افزایش احتمال لنف ادم خواهد شد.

آزمایشات ژنتیکی

آزمایشات ژنتیکی دو ژن را که مسئول بروز سرطان سینه می شوند شناسایی نموده و افرادی که مستعد این بیماری هستند را با غربالگری تحت نظر قرار می دهد.

تارگت درمانی

تارگت درمانی برای تکمیل دوره درمان سرطان سينه بدخيم  و برای بیمارانی که مبتلا به سرطان سینه مهاجم و غیر قابل کنترل هستند انجام می شود تا باعث افزایش طول عمر فرد شوند.

اشعه درمانی

روشی موثر و کوتاه مدت و کم عارضه برای درمان می باشد.

شیمی درمانی

امروزه برای انجام شیمی درمانی با تحقیقات داروهایی که عارضه کمتری دارند را برای فرد تجویز می نمایند.

هورمون درمانی

هورمون درمانی برای کنترل هورمون استروژن که مسئولیت تشدید و عود بیماری سرطان سینه را برعهده دارد.

تحقیقات کلینیکی زیادی انجام گرفته و در حال انجام است تا داروهای موثر تری و در عین حال کم عارضه تر و با طول درمان کمتری جهت شیمی درمانی تجویز شود.

لیزر

استفاده از لیزر برای برداشتن کانون های منفرد سرطانی مخصوصا متاستازهای محدود مورد استفاده قرار می گیرد که در مرحله تحقیقات قرار دارد برای تایید شدن.

BCPI درمان قطعی سرطان ( سرطان سینه )

درباره نویسنده

BCPI
درمان قطعی سرطان ( سرطان سینه )

پاسخ

هفده − 10 =